3. OBČANSKÁ VÁLKA

I když jsem to vážně nemohla odnikud tušit, to, že nás čeká pořádnej průser, jsem trefila už dopředu docela přesně. Jen je to ještě mnohem horší, než jsem si to představovala. Je to úplně mimo moje zažitý koncepty o světě a jeho fungování.

Z práce mě vylili minulý týden, samozřejmě kvůli koronaviru. Podobně jako desítky a stovky dalších po celý zemi. Zákoník práce? Spíš drsnej kapitalismus z 18. století. V podstatě mi dali nůž na krk a týdenní výpovědní lhůtu. Paní provozní ředitelka apelovala na mojí loajalitu k firmě, která se ocitla ve velkých nesnázích. Jenže pod pohrůžkou, že by mi vlastně stejně nakonec nic dát ani nemuseli. Tak jsem jí to odkejvala a doufám, že z poslední vejplaty uvidím aspoň něco. Jestli se teda ten barák do tý doby taky nepoloží úplně celej. Včera mi jeden kolega, co tam ještě pořád zůstal, řekl, že už to tam jde do háje všechno. Škoda. Byl to supr džob se supr lidma – když teda nemyslím na paní „vyhazovačku“. Tak snad někdy jindy někde jinde.

Jenže tohle je stejně jenom úplná lapálie proti tomu, co se tu jinak děje. V kýblu jsou i rodiny s dětma. A i když má někdo aspoň 60 procent platu, i ty, co to maj vyplácet, jsou v hajzlu taky. A někdo nemá vůbec nic. Vláda furt něco slibuje, pak to ruší a odvolává, co už dávno odvolala.

V Americe už si lidi ve velkým nakoupili zbraně a prej se tam schyluje k občanský válce. Bandy loupežníků si berou z krámů jídlo bez placení a policajti ani na volání na tísňový linky nereagujou a jsou zalezlí na služebnách. Ve Skalistých horách dokonce už otevřeli tajnej bunkr, kam se půjde schovat prezident i s celou vládou.

A to ještě pořád není to nejhorší. V Itálii je právě těď (1.4. 16:15) skoro 12 a půl tisíc mrtvých, ve Španělsku 9 a v Americe 4. Dohromady po celým světě 44 tisíc. Dost brutálně se to začíná rozjíždět v Británii, kde jenom za dnešek přibylo šest set mrtvých. Všude, kde se to rozjelo – Itálie, Španělsko, Británie i New York – kolabujou nemocnice, jipky jsou přeplněný a není dost plicních ventilátorů pro všechny.

Navíc se to pořád šíří jako blázen. U nás je to pořád pod kontrolou, tak doufám, že to tak i zůstane. Doufám, ale nevěřím. Když si vzpomenu na ty začátky, kdy zdravotníci neměli skoro žádný zdravotní vybavení a že přišli do kontaktu s tolika lidma, tak je mi do pláče. Zamořený jsou nemocnice i domovy důchodců. A doma šitý roušky? Jako je skvělý, že se Češi umí takhle krásně semknout, vážně obdivuhodný. A ta Lucka Bílá, Dáša Havlová i Janžurka jsou vážně hrozně fajn, jenže kromě toho, že tím člověk dává najevo, že je poslušný občan, se na její užitečnost názory různí. A vítězí ten, že jeho nositele před virem neochrání.

Do toho se internet naplnil se spoustou názorů o tom, co má celá ta epidemi vlastně znamenat. David Icke, král konspiračních teorií, si myslí, že to je všechno jenom totální bouda, která slouží totalitní světovládě reptiliánů zavést s okamžitou platností Novej světovej řád. V něm jsou lidi uvězněný ve svejch domovech pod naprostým elektronickým dohledem a kdo nebude spolupracovat se systéme, toho zničej. Zvlášť bude-li pouze elektronická měna – protože ta papírová přece přenáší viry – a jídlo se bude vydávat jenom těm, kteří si to v očích státu zaslouží. „Myslíte si, že kvůli starým lidem, které nechává systém tak jak tak živořit na hranici bídy, by si najednou všichni ty pracháči nechali kazit byznys?“ ptal se Icke k smrti zbledlého moderátora v jednom britskym pořadu. Ten si ho nevěřícně prohlížel, a i když bylo vidět, že mu to ani ZA MÁK věřit nechce, ve tváři se mu dalo číst, že Ickova slova mu logiku dávaj.

Pak je tu samozřejmě Benjamin Fulford, mluvčí Společnosti bílého draka. Ten naopak mluví o tom, že konečně vzplála poslední epická bitva mezi dobrem a zlem, ve který pedofilní kabalisti dostávaj na frak a Bílé klobouky a patrioti vedení Trumpem, Putinem a čínským prrezidentem Si pod zástěrkou karantény odstavují od moci a zatýkají všechny zločince minulého systému a už brzy prý nastane ráj na zemi s generátory volné energie a nekonečným bohaststvím pro všechny.

Pak je tu Tomáš Marný z tadesco a Vedoucí kolotoče z aeronetu a Honza Korál z nwoo, a každej sedí u počítače, loví informace ze všech stran a předkládá ten svůj výklad. A nikdo doopravdy neví, kdo v této válce informací za koho a proč bojuje, co je pravda a co je lež. Jestli to, že všichni se nakazíme plicním morem a nakonec na něj taky všichni umřeme nebo to, že je to všechno jeden velkej nesmysl.

Jediný, co se zdá být reálnou skutečností – ve světě, kde není nikdy jasný, co je skutečný – je fakt, že starej systém postavenej na nekonečnym tištění peněz a ždímání protiprávně vobsazenejch zemí po celym světě se nejspíš vopravdu pořádně zadrhává a brzy by moh skončit na oubytě, včetně absolutně bezmocný a neakceschopný Evropský unie. A že místo něj se vobjeví něco jinýho. Jen dosud není úplně jistý, jestli to bude k lepšímu nebo navopak k horšímu s ještě šílenějším „žalářem národů“ než doposud.

A nebo se z toho všichni nakonec oklepou, Andy dostane ve volbách zase třicítku a my se tady z toho zásahu vyšších sil, kterej může bejt nakonec prostě jenom nějakou šílenou epidemií z netopýrů, budeme sbírat dalších dvacet let a budeme hlavně rádi, že jsme se přece jen všichni neudusili.

A nebo stejně všichni umřeme. Na virus nebo na něco jinýho.

Total Page Visits: 227 - Today Page Visits: 3