OHLASY NA ARWINA

Mně se to líbilo moc – je to poutavě napsaný, obdivuju nejen tvoji slovní zásobu a super výběr, ale i poznání či „poznání“ z ezoterických a historických kruhů.

PETRA F., ÚŘEDNICE

 ***

Dobrý den, Vaše kniha je velmi dobře napsaná a rádi ji vydáme. V příloze posílám smlouvu…

MARTIN K., VYDAVATEL

***

Nejprve bych chtěla ocenit tvoji odvahu a odhodlání pustit se do napsání a vydání knihy, která pak bude procházet nesčetnou kritikou takových chytráků, jako jsem já… :).

Když jsem začala číst úvod, byla jsem nadšená, úplně jsem se vnořila do atmosféry popisovaného místa, seděla jsem tam s tím chlapcem a bylo mi fajn. Pak přišla první kapitola a mě bylo líto, že tenhle příběh skončil hned po první stránce… ha ha. Ale dál… jako čtenáři se mi líbí, jak je kniha napsaná, má to příběh, je tam zápletka a bla bla bla… prostě to má všechno, co má mít.

Nechci hodnotit samotný příběh, protože tenhle žánr je mi opravdu cizí, nechápu ho a spíš ve mě vyvolává pousmání. Osobně si myslím, že obsahuje takové množství informací, které by stálo za to rozvinout, že by ze sta stran příběhu bylo minimálně dalších dvě stě. Jedinou mojí připomínkou je, že by se Arwinova postava mohla během příbehu víc vyvíjet.

Takže za mě: opravdu hezká kniha, a už se moc těším, až přijdeš s dalším počteníčkem. 

EVA L., VEDOUCÍ E-SHOPU

***

Všechno je jinak… ale jak? Ať už jste přiznivci konspiračních teorií nebo je vůbec neřešíte, tahle strhující kniha vás musí okouzlit. 
V nápaditých kulisách vyvolává otázky, rozdmýchává pochyby, ale hlavně naznačuje cestu. Musíme začít u sebe – pak teprve můžeme zachránit svět. To se mi na knize líbilo asi nejvíc – ta naděje, odhodlání, víra. Nesmíme se nechat paralyzovat prohnilým světem, ale zachránit ho! 
Krom poutavého děje jsem velmi ocenila i svižný spád příběhu a bohatý, svěží jazyk.

KRISTÍNA H., LÉKAŘKA

***

Tato útlá knížečka je jako závan svěžího větru z hor! Zvláště mladí čtenáři mají tuto potřebu originality, a marně ji hledajíce, ani ji už v knihách téměř nehledají… Je potřeba obdivovat odvahu autorky nazývat věci novými jmény a vztahy, takže každý čtenář přečte toto dílko jedním dechem a vstane od knihy osvěžen a posílen ve své snaze řešit problémy a být ve svém životě pozitivní a aktivní. 

HANA P., DŮCHODKYNĚ (BÝVALÁ UČITELKA ČEŠTINY)

***

Neuvěřitelný příběh. Doporučuji přečíst, zvlaště mladým lidem. Nudit se nebudete, je tam mnohé. Od dávného tajemství a prvky věčného poznání, drsná realita lidské civilizace, současná společnost, doba i lidé bez obalu. Pěkná čeština – barvitá, bohatá a vzbuzující představivost, příběh má tempo, energii, líbí se mi struktura textu, jasné vyjadřování… Pro tento celoplanetárně rozkročený příběh bych si přala jediné – epilog. Epilog uzavírající celek a rozšiřující očekávání z úvodu. Všichni potřebujeme co nejvíc inspirace jak zachránit sebe i svět. Děkuji.

EVA N., VYCHOVATELKA

***

Je to velice zajímavý příběh plný moudrosti a zkušeností ze současného světového dění i minulé historie. Doporučoval bych to hledačům duchovních cest, mohlo by je to navést na pravou cestu poznání – bhakti jógu.

Je to také krásný a výstižný popis falešné diplomacie a politikaření, na jejichž praktiky se naivní člověk nechá snadno nachytat.

ZDENĚK N., DŮCHODCE (BÝVALÝ ZÁMEČNÍK)

***

Včera v noci jsem tvoji knížku v práci dočetl. Moc se mi líbila. Určitě by si zasloužila pokračování. Jsi fakt dobrá!

VÍT Š., OPERÁTOR

***

Po přečtení této konspirační fikce s reálnými prvky si můžeme položit otázku, kde je vlastně skutečný domov hlavního hrdiny – Indoevropana  v doslovném slova smyslu – Arwina? Je to země zasněžených himálajských vrcholků nebo naše až příliš důvěrně a detailně známá euroatlantická civilizace?

Děj ubíhá vpřed s prudkostí rychlé horské bystřiny a podobně jako potok olízne balvany, překážející mu v cestě, a pospíchá dál, Arwinovo putování zanechává za sebou comicsově laděné karikatury různých postav a výjevů. Za nejzdařilejší považuji například popsanou scénu, kde indický holič nabízí Arwinovi smršť tipů účesů podle příslušných globalizačních vzorů v domě  ochránce Gopála, parodii žurnalistického výslechu na tiskové konferenci již v „jiném“  světě (konec rafinovaně  vizionářsky  naznačuje  zatím neznámé tragické vyústění  scénáře) či popis mentálního utrpení vyšetřovatele Mandáka, jehož výstižné psychologické vykreslení předchází konečnému vykoupení hlavního protagonisty Arwina závěrečným poznáním.

Filozofická výpověď obsahu dílka je značná a nenápadně vyčnívá nad rámec běžné knižní tvorby svou inspirativností.

ANTONÍN P., OBCHODNÍK SE ZDRAVOU VÝŽIVOU

***

Moc se mi to líbilo. Úplně jsem se pohroužila do života postav z té knihy. Také se mi líbilo, že jsou tam popsány různé státy a to, že autorka otevřeně mluví o politických problémech a nabízí řešení. Navíc mám ráda příběhy o opravdovém přatelství.

ANNA K., PSYCHOLOŽKA

***

Kniha mě zaujala, četla se dobře. Jen mi přišlo, že vlastně nevím, kam ji „tematicky“ zařadit. Ale možná právě to je i jejím kladem, protože může zaujmout větší skupinu čtenářů – někdo ji může brát jako knihu s duchovním „posláním“, někoho zase zaujmou politická a historická „fakta“ a konspirační teorie.

IVANA K., ÚŘEDNICE

***

Ha! Dopadla jsem jako ta čtenářka z ohlasů, co šla spát až po půlnoci, neb se nemohla odtrhnout:). Má to spád a velmi vtipné a intaktní pasáže. Tvůj talent a analytické myšlení investigativní novinářky se vydařeně zasnoubil. Chybí mi tam tmelící prvky mezi jednotlivými kapitolami, ale možná by se to pak jen rozbředlo na více stránek a pointy by tak ostře nevystupovaly jedna za druhou. Dozajista to svou neskrývanou a záměrnou prvoplánovostí odradí ty, co by si stejně s Jankem anebo Gopálem neměli o čem povídat. A propos Gopál, škoda že to musela zrovna psychologicky nejdotaženější a pro mne nejvěrohodnější postava schytat a opustit příběh? Který teda doufám, že bude ještě pokračovat:). Peru zdar!

ANNA A., VETERINÁŘKA & FARMÁŘKA

***

Kniha se mi líbila, četla se jedním dechem. Doufám, že budete v podobném  žánru  pokračovat… Nějaké věci uváděné v knize jsem se ještě pokoušel dohledat. Přeji hodně spokojených čtenářů a brzké vydání knižní verze.

PETR S., LÉKAŘ

***

S knihou jsem byl spokojen, rád jsem přispěl na budoucí vytištění Vaší knihy. Přeji hodně štěstí!

PETR Č., DEKORATÉR

***

Kniha se mi velice líbila a přečetl jsme ji snad na jeden zátah. Pokud budete psát něco dalšího, dejte mi vědět.

JAN H., INŽENÝR

***

Tak ti musím pochválit tvůj příběh o Arwinovi, nečekal jsem, že to bude tak akční. Bude to mít ještě pokračování?

SEMÍR N., OBCHODNÍK

***

Tak jsem to s velkou zvědavostí a s chutí přečetl a je to super! Jako rodokaps „pecka“. Jsi talent. Je tam pár míst, které budou lidi provokovat, některé jsou dost „konspirační“, ale jinak je to parádně vystavěný příběh, plný super dialogů. Moc hezký!

JAROSLAV T., STAVITEL

***

Je to perfektní a napínavý. Máš přehled a píšeš jako chlap. To myslím jako kompliment. Jenom mě zklamalo, když jsem při čtení 16. kapitoly zuřivě klikala na další stránku, a ona tam žádná nebyla! NAPIŠ další díl! Co se týče technické stránky knížky, napadá mě jen jedno slovo – BRILANTNÍ.

LADISLAVA H., MALÍŘKA

***

Tak jsem konečně nahlédl do Vašeho konspiračního románu. Tento žánr neznám, víte celý život se zabývám literaturou jiného typu, ale přesto se mi Váš výtvor docela líbí. Hned mi sice naskočí mnohá ale, hodně bych Vám toho opravil, ale popravdě řečeno netuším pravidla a finesy žánru fantasy, ani nevím, zda Vaše kniha do toho žánru patří. Takže Vás spíš pochválím, do některých míst jsem se docela začetl. Jenom bych Vám řekl, že svět není rozdělený na dobrý a zlý, to je velice schematické nazírání a opravdová literatura se právě tím zabývá.

VÁCLAV V., SPISOVATEL

***

Je to ohromně čtivý, „vdechnul“ jsem to na jeden zátah. A moc se mi líbil ten příběh… 

DOMINIK F., PODNIKATEL

***

Musela jsem se brzdit, abych ji nepřečetla jedním dechem, protože jsem musela ráno vstávat. Takhle jsem si ji šetřila, abych si ji mohla vychutnat. Vždycky, když jsem šla z práce, tak jsem se na ní večer těšila. Strašně mě to nabilo. Musí to mít další pokračování, alespoň na 200 stran, nějakou další tlustou knížku… Moc se mi líbilo, cos tam napsala, o tý historii, o tom, že nic z toho není pravda. Taky to tak cítím… Byla jsem ráda, že můžu číst i to, co jinde nenajdu. I se mi líbil ten styl, jakým píšeš. Když jsem dočetla do konce, tak jsem byla strašně zklamaná, že už je konec. Pořád jsem tomu nemohla uvěřit… 

ZUZANA K., ÚŘEDNICE

***

Připomnělo mi to Fr. Kotletu (série Perunova krev apod., e-knihy na datoid.cz). Tam je ale mnohem víc násilí, vulgarit apod., v zájmu čtenářské obliby. Když odhlédnu od sporných historických okolností kolem Hitlera a taktéž zlé politické nekorektnosti (jak může v dnešní době zachraňovat svět bílý muž?! Vždyť i příštím agentem 007 má být černoška 8.), na román mi to připadá trochu krátké. Mohl by z toho být i komiks pro týnejdžry… A ještě lepší varianta by byla na Amazonu v angličtině. 

JAN M., PŘEKLADATEL

***

Knížku jsem přečetla „na jeden zátah“, skončila jsem dlouho po půlnoci. Je zajímavá, pěkná, inteligentní…. Navíc je taková „vícevrstevná“. Pro puberťáky je to romantický, fantastický a dobrodružný příběh, pro lidi duševně dospělejší je to zajímavá úvaha o chodu dějin a světa. Mimochodem, byl by to pěkný film. A určitě divácky úspěšný. Stejně „vícevrstevný“ jako kniha, s příjemnou dávkou humoru – toho afektovaného holiče jsem si úplně živě dokázala představit, včetně všech těch gest a intonace.

DANIELA W., SPRÁVKYNĚ TVORBY MALÍŘE JIŘÍHO WINTRA NEPRAKTY

***

Je to úžasný a strašně dojemný, mám z toho oteklý oči… Formálně vytříbené, zábavné a milé, není to fanatické a každý si tam může najít to své. Navíc je to podnětné pro další studium, spousta lidí bude valit oči… Rozhodně je to napínavé – jsem důkaz, protože jinak bych to tak rychle nedal. Moc rád jsem si to přečetl, je to fakt dobré a užitečné, určitě se vyplatí to vydat, ale to dobře víš. Záchrana světa je velmi důležité a aktuální téma a každý by nad tím měl zapřemýšlet, čím může přispět, o to Ti asi šlo… Pro mě je Tvé úsilí velká inspirace, jsi velice nadaná, citlivá a soucitná. Držím Ti palce, ať se Ti ve všem daří a ještě jednou děkuji.

DAVID Š., FINANČNÍ MAKLÉŘ

***

Práve som dočítala tvoju knižku. Ty máš teda talent! Úplná profíčka. Mám rada dobrodružné príbehy s duchovným odkazom. Ale že sa tak vyznáš v politike a konšpiráciách, to som netušila… Podľa mňa je to úžasná knižka a mala by si ju určite vydať… Mne sa páčilo, že si sa ničoho nebála… Je to také reálne. Ja by som už dneska išla pozrieť pod tú sochu Žižku ten tajný vchod.

MARIANA V., KUCHAŘKA & ŽENA V DOMÁCNOSTI

***

Už teď jsi v hledáčku tajných služeb… Jinak je to skvěle napsaná špatná knížka. Talent máš, psát umíš, ale to, co tam píšeš, tomu nikdo neuvěří. Něco tam je pravda, ale je tam i spousta nesmyslů. Je to tak maximálně Krišňácká pohádka pro 12leté děti… A chybí mi tam taky víc Jiráska, jestli mi rozumíš. Víc popisného vyprávění…

LUBOR I., GRAFIK, TISKAŘ & PŘÍLEŽITOSTNÝ NAKLADATEL

ZASE NA ZAČÁTEK? https://la-pena.cz

Arwin, konspirace, spása světa

Total Page Visits: 2499 - Today Page Visits: 2